3. kolo NHHL proběhlo na fotbalovém hřišti v Rohově. Organizátoři měli perfektně připravenou trať, kterou doplnili o živé vysílání na YouTube.

Soutěže se zúčastnilo celkem 32 družstev, z toho 20 mužských týmů a 12 ženských. Opět jsme se mohli těšit na vyrovnané výsledky. V mužské kategorii 4 týmy zapsali 15tkové časy a o prvních příčkách rozhodovaly doslova setiny. Nejrychlejší sestřik v mužské kategorii si zapsal levý proudař z Markvartovic s časem 15,148. V ženském týmu s rozdílem třídy zapsaly ženy z Markvartovic 16tkový čas. V kategorii žen si nejrychlejší shoz zapsala opět levá proudařka z Markvartovic za fantastický čas 16,418.

V mužích si 1. příčku a putovní pohár vybojoval tým z Píště za čas 15,738 na PP a rychleji na LP za 15,317. Stříbrnou pozici obsadil tým z Vrbice B díky shozu levého terče v čase 15,751, rychleji na PP za čas 15,479. Třetí příčku obsadil domácí Rohov s výsledným časem 15,761 na pravém terči, na druhém terči 15,223.

V kategorii žen zazářily sportovkyně z Markvartovic, které převálcovaly všechny týmy žen a s výsledným časem na pravém terči 16,762 by v kategorii mužů skončily na 6. místě, rychleji byl shozen levý terč, a to v čase 16,418. Druhou příčku obsadil tým žen z Vrbice s časem 18,796 na levém terči rychleji na PP 18,383. Bronz získaly ženy ze Svinovu B po prostřiku na levém terči 20,209, na pravém terči to vypadalo o hodně líp 17,828, ale bohužel to na lepší pozici nestačilo.

Po třech kolech v mužské kategorii zatím vede bezchybný Píšť (72b), na druhou příčku se vyhoupli muži z Markvartovic (61b) a bronzovou příčku mají díky 59 bodům tým z Vrbice B.

V kategorii žen se první příčkou hájí tým ze Svinovu B (43b), tým žen z Markvartovic drží druhou pozici (42b) a na třetí příčce zůstává tým z Vrbice (39b).

V pátek 16.6. nás čeká další kolo NHHL v Markvartovicích, začátek soutěže je ve 22:00. Markvartovická trať je jedna z nejrychlejších z celého seriálu, snad tedy padne spousta kvalitních časů a snad by mohl být i nějaký 14tkový sestřik.