Po roce jsme se opět sešli v Píšti na tradičním 1. kole jubilejního 10. ročníku NHHL. Celou soutěž odstartoval parádní ohňostroj.

Všechny týmy potrápila jedna z nejnáročnějších ligových traťí NHHL, zejména strojníky, kteří museli perfektně načasovat vodu tak, aby proudaři mohli zakleknout v dostatečné vzdálenosti od terčů pro co nejrychlejší sestřik.

Soutěže v Píšti se zúčastnilo celkem 36 soutěžních týmů z toho 30 se jich zapsalo do seriálu NHHL. Celkově se letos zapsalo 11 ženských týmů a 19 mužských.

V kategorií mužů si zlatou příčku a putovní pohár starosty obce získal obhajující domácí tým z Píště, který obhájil prvenství a navázal tak na úspěšné předchozí ročníky. Muži z Píště zapsali výsledný čas na pravém terči s hodnotou 16,291, rychlejší shoz byl na levém terči, a to 16,114. Stříbrné medaile si odvezl tým vrbického Béčka, kterým uteklo první místo o necelou 1 setinu, když se pravý terč sepl v čase 16,31. Rychlejší byl čas na levém terči 16,03 tento čas byl zároveň nejrychlejší sestřik celé soutěže. Na pomyslnou třetí příčku vystoupal tým Svoboda B, který měl rychlejší čas na levém terči s hodnotou 16,674 a výsledný čas na pravém terči 17,39.

Ženskou kategorii vyhrály ženy z Markvartovic, které rovněž obhajují loňské vítězství z NHHL. Těm se podařilo shodit pravý terč v čase 19,35 a na rychlejším levém terči v čase 17,41, tento čas byl nejrychlejší v kategorii žen (některé mužské týmy by za něj byli rádi 😉). Ocenění za druhou příčku zůstalo v Píšti, a to díky času 20,866 na pravém terči a na levém terči to bylo za 19,973. A bronz pro sebe získaly ženy z Vrbice za sestřik levého terče v čase 22,471, rychleji se čas zastavil na pravé terči 20,072.

V pátek se opět sejdeme na Svobodě. Těšit se můžeme na rovnou travnatou trať s asfaltovým náběhem, první 14tkové časy a nejspíše i první míchaní průběžným pořadím aktuálního ročníku NHHL.

Více naleznete na: https://www.facebook.com/NHHLLiga