Deváté kolo NHHL, které se konalo na fotbalovém hřišti v Kozmicích, je už minulostí.
V mužské kategorii se 2 družstvům podařilo dostat pod hranici 15. vteřiny, konkrétně mužům z Vrbice B a z Děhylova. Na zlaté příčce se umístili muži z Vrbice B s výsledným časem 14,722 na LP a rychleji shodil terč pravý proudař, který si odnesl cenu za nejrychlejší shoz za čas 14,479 s. Stříbrnou pozici obsadil neligový tým z Děhylova s výsledným časem na levém terči 14,975 a na pravém terči v čase 14,967. Bronzovou příčku si odvezli muži z Píště, kde se čas na časomíře zastavil na hodnotě 15,289, levý terč byl shozen rychleji v čase 15,270.
Mezi ligovými družstvy 1. příčku obsadili muži z Vrbice B, 2. příčku muži z Píště, 3. příčku muži z Kozmice B, 4. příčku muži z Vyškovic a 5. příčku muži ze Závady.
V kategorii žen jsme mohli vidět pouze jeden čas, který se dostal pod hranici 17 sekund. Tento čas zapsala pravá proudařka z Děrné. Na pomyslný nejvyšší stupeň vystoupal domácí tým Kozmice „A“, který zapsal výsledný čas na levém terči s hodnotou 17,288. Rychlejší čas dosáhl hodnoty 17,262 na pravém terči. Druhou příčku obsadily ženy z Bělé s výsledným časem 17,543. Rychlejší sestřik byl na pravém terči v čase 17,507. Bronz si odváží tým žen z Děrné za výsledný čas 17,786, rychleji na pravém terči 16,783.
Mezi ligovými družstvy žen 1. příčku obsadily ženy z Bělé, 2. příčku ženy ze Svinovu „B“, 3. příčku ženy z Píště a 4. místo ženy z Vřesiny.
V kategorii mužů je průběžné umístění po 9. kole: 1. Píšť (171), 2. Bělá (156) a 3. Vřesina (153).
Průběžné pořadí týmů žen po 9. kole: 1. Svinov B (72), 2. Bělá (70), 3. Píšť (69) a 4. Vřesina (58).
Desáté ligové kolo nás čeká 26.8. v Štěpánkovicích na tradiční travnaté trati s náběhem ze zámkové dlažby.