Páté kolo NHHL, které se konalo na fotbalovém hřišti v Bělé, je už minulostí. Start prvního družstva byl po poradě velitelů odložen, kvůli pozdnímu západu slunce.
V mužské kategorii se třem proudařům podařilo dostat pod hranici 15. vteřiny, konkrétně pravému proudaři ze Svobody „A“ a proudařům z Píště. Na stupních vítězů se umístili pouze ligová družstva. Jmenovitě na příčce muži z Píště s výsledným časem 14,985 na LP a rychleji na PP 14,857 s. Stříbrnou pozici obsadili muži z Vrbice B s výsledným časem na pravém terči 15,768 a na levém terči v čase 15,694. Bronzovou příčku uhájila Závada, kde se čas na časomíře zastavil na hodnotě 15,998 pravý terč byl shozen rychleji v čase 15,582. Muži ze Závady oslavili svoje umístění, jak se sluší a patří, a to tak, že vypili všechnu „Zelenou“ nejen od pořadatelů, ale i z místní večerky.
V něžnější kategorii jsme mohli vidět pouze jeden čas, který se dostal pod hranici 17 sekund. Tento čas zapsala levá proudařka z Děrné. Z ligových družstev se na prvních třech příčkách umístil pouze „B“ tým ze Svinova, který zapsal výsledný čas na levém terči s hodnotou 17,785. Rychlejší čas dosáhl hodnoty 17,317. Druhou příčku obsadily ženy z Děrné s výsledným časem 18,274. Rychlejší sestřik byl na levém terči v čase 16,749. Bronz si odváží tým Těrlicko-Hradiště z okresu Karviná s výsledným časem 18,804, rychleji sestříkla levá proudařka v čase 18,280. Mezi ligovými družstvy žen 1. příčku obsadil Svinov B, 2. příčku ženy z Píště a pomyslný bronz ženy z Služovic.
V kategorii mužů se průběžné umístění na prvních třech místech neměnilo 1. Píšť (104), 2. Rohov (92) a 3. Vřesina (88).
V kategorii žen si průběžné pozice nemění. První místo si drží Svinov B (43), 2. Bělá (38), 3. Píšť (37) a 4. Vřesina (31).
Šesté ligové kolo nás čeká 1.7. v Kobeřicích na travnatém hřišti za autobusovým nádražím, kde se můžeme těšit na rychlou trať s fungl novým asfaltovým náběhem.