Poslední kolo v srpnu, poslední kolo letošních prázdnin a zároveň jubilejní 10. kolo tohoto ročníku NHHL, se konalo ve Štěpánkovicích. Štěpánkovičtí hasiči mají svůj areál a vždy se snaží přichystat na své možnosti co nejlepší soutěž, což musí ocenit každý. Počasí nám v pátek vyšlo až na pár kapek, které chod soutěže neohrozily. Do Štěpánkovic přijelo celkem 23 mužských družstev a 10 družstev něžnějšího pohlaví. Jak nám soutěž ve Štěpánkovicích dopadla?

V mužské kategorii se na první místo svým povedeným útokem vyhoupli muži z Kozmic A, kteří se jako jediní dokázali dostat pod hranici 15 vteřin (14,808). Druhou příčku obsadili jejich kolegové z Kozmického Céčka, kteří si ji zasloužili útokem s výsledným časem 15,308s. Na třetí příčku nám vyšplhalo neligové družstvo z Komárova, které zaběhlo svůj útok za 15,568s. Nejrychlejším proudařem desátého kola NHHL se stal pravý proudař z Děhylova, který terč shodil v čase 13,999s. V tabulce s výsledným počtem bodů se nám na prvním místě stále drží Děhylov, který má 166 bodů, druhou příčku okupují muži z Kozmic C, kteří mají rovných 160 bodů a na třetím místě máme muže ze Služovic, kteří na svém kontě mají 155 bodů.

Ženskou kategorii ovládly po delší době ženy z Markvartovic s výsledným časem 17,115s. Pohár za druhé místo ze Štěpánkovic putuje k neligovým holkám ze Svinova B, které si jej zasloužily útokem s výsledným časem 18,202s. Třetí místo obsadily ženy z Píště, které svůj útok dokončily s výsledným časem 18,695s. Nejrychlejší ženou na proudu byla levá proudařka z družstva Kozmických žen, která svůj terč shodila v čase 16,580s. Pořadí v tabulce s výslednými body se nám nemění. První stále zůstávají Kozmice se 110 body. Druhé místo patří dívkám ze Závady, které mají 107 bodů. A třetí místo okupují ženy z Markvartovic, které mají na svém kontě bodů 104.

Ve Štěpánkovicích se mnoha týmům nezadařilo a tak nejdříve začneme smolaři. Mezi smolaře jednoznačně patří muži z Děhylova, kteří sice odjížděli s pocitem nejrychlejšího sestřiku večera, který měl hodnotu 13,999, nicméně však druhý terč se podařilo shodit až v čase 23,550s, což klukům přineslo do tabulky pouze 10 bodů. Dalšími smolaři jsou Markvartovice a Bělá, kteří si připisují do tabulky pouze 5 bodů za účast, když své útoky nedokončili. V ženské kategorii jsou smolařky jistě ženy ze Závady, které mohly útočit na první místo v průběžné tabulce, nicméně velké zaváhání na košíku jejich snažení zhatilo. Holky končí s výsledným časem 27,067 mezi posledními. No a teď štístka. Šťastný pátek 31. 8. byl pro dvě mužská družstva z Kozmic. Kozmické Áčko opět vyhrálo soutěž a jako jediný team se dostal pod hranici 15 vteřin a jejich kolegové z Kozmického Céčka se umístili hned za nimi a potvrzují tak výjimečnou šňůru úspěchů. V ženské kategorii jsou štístka holky z Markvartovic, které po třech kolech opět ochutnávají chuť vítězství. A dalšími štístky jsou holky z Píště, které se opět po delší době dostaly na bednu.

Hned tento týden 7. 9. 2018 nás čeká 11. kolo ve Strahovicích.