Poslední červencový pátek nás čekalo 7. kolo NHHL, které se tradičně odehrálo v Bělé. 27.7. nás čekal krásný letní večer na Bělském hřišti, když v 10 hodin odstartovala místní noční soutěž, která je zařazená do NHHL. Jak již bylo zmíněno, jedná se o klasické hřišťové kolo. Náběh na trávě a základna na kobercích. Do Bělé přijelo celkem 38 družstev. 11 ženských a 27 mužských, kdo z nich se dostal na bednu?

První místo už podruhé za sebou patří družstvu Kozmice C, které pokořilo rekord tratě s časem 14,25s. Na bednu s dvojkou si vyskočili muži ze Svobody, kteří dokázali svůj útok zaběhnout s výsledným časem 14,50s. Medaile za třetí místo putují na Slovensko, konkrétně družstvu z Malé Bytče (14,86s). Mezi první tři se tedy dostal jen jeden ligový team. Nejrychlejším proudařem večera se stal pravý proudař, který běžel za Kozmické Céčko (14,22s). Jak se nám to vyvíjí v průběžné tabulce s body? První místo stále drží muži z Děhylova, kteří mají na svém kontě 120 bodů. Druhá příčka patří klukům ze Služovic se 116 body. A na třetím místě máme muže ze Závady, kteří mají bodů 102.

V ženské kategorii nám to dopadlo následovně. První místo obsadili holky z Malých Hoštic, které dosáhly času 17,73 veřin. Druhé místo patří holkám z Bohuslavic, které svůj útok dokončily s časem 18,34s. Pohár za třetí místo putuje ženám do Kozmic, které si zapsaly výsledný čas 18,54s. Nejrychlejší proudařkou Bělského večera se stala pravá proudařka z Malých Hoštic, která sestřikla svůj terč za rovných 17 vteřin. V tabulce s body to máme následovně. Po sedmém kole se na první místo dostaly holky z Kozmic a mají celkem 78 bodů. Druhá příčka patří ženám ze Závady, které nasbíraly 76 bodů. Na třetím místě máme děvčata z Markvartovic, které na svém kontě mají 75 bodů.

A ani v tomto kole nezapomeneme na kategorii štístka a smolaři. Smolaři tohoto kola jsou jednoznačně muži ze Vřesiny, kteří svůj útok nedokončili kvůli nezapojenému spoji c spojek pravého proudaře. A opět jsou v kategorii smolaři také muži ze Štěpánkovic, u kterých na základně zaváhal pravý proudař a nestihl tak doběhnout k čáře sestřiku, kluci tak dokončují s časem 29,97s i když vlevo to bylo za pěkných 15,91s. V ženské kategorii jsou smolařky doposud vedoucí ženy z Markvartovic, kterým prostříkala více než tři vteřiny vypůjčená pravá proudařka. Štístka tohoto kola jsou určitě muži z Kozmického céčka, kteří převedli absolutně perfektní útok a pokořili tak rekord tratě, navíc vyhráli druhý závod v pořadí. Dalšími štístky jsou muži z Děhylova, kteří sice končí šestí, ale berou body za druhé místo, protože se mezi ně a Kozmice C dostala spousta neligových družstev. V ženské kategorii za štístka volíme Bohuslavické ženy, které se opět po pár kolech dostávají na druhé místo a berou tak pořádnou dávku bodů do tabulky. No a samozřejmě vítězky tohoto kola z Malých Hoštic, které se díky ne moc podařeným předchozím kolům drží na 6. místě, ale v Bělé to holkám sedlo a odvážejí si konečně plný počet bodů.

Další kolo, které nás čeká je 8. kolo v Martinově na asfaltové trati.