První zářijový pátek opět patřil týmům z Noční Hlučínské Hasičské ligy. V tento pátek se totiž rozhodli hasiči ze Strahovic uspořádat již 11. kolo ze 13. To znamená jen jedno, blížíme se do finále a bodů na rozdávání je stále dost. Stále není nic rozhodnuto a to znamená, že bojujeme dále. V pátek od rána už většina hasičů, kteří běhají ligu, věděla, že je zle. Od rána pršelo a to moc Strahovickým do karet nehrálo. Zejména po loňských problémech všichni očekávali, jak to bude ve Strahovicích vypadat. Ve Strahovicích se soutěž koná v jejich vlastním areálu a náběh je travnatý s přechodem na dlažbu a zbytek trati opět tráva do mírného kopce. Většina týmů se toho náběhu s kombinací s deštěm obávala, a tak také volili svou strategii.

Do Strahovic přijelo celkem 22 mužských týmů a 11 družstev ženských. Pojďme se podívat jak to tedy dopadlo.

V mužské kategorii zvítězil tým Kozmice C, když svůj útok dokončili v čase 16,070. Pro pohár za druhé místo si s velkou radostí přišli kluci z Děhylova, kteří předvedli opravdu vyrovnané sestřiky 16,100 a 16,110. Třetí skončili muži ze Vřesiny, kteří po dlouhé době opět skončili na bedně a dokázali to s časem 16,240. Nejrychlejší proudař dokázal shodit v čase 15,230 a byl to levý proudař z Kozmického A. Aktuálně tedy tři kola před koncem máme na prvním místě Děhylov s relativně pohodlným náskokem 13 bodů, na druhém a třetím Kozmice C a A, které mají shodně 180 bodů.

V ženské kategorii se nám to opět všelijak zamotalo. Některé týmy vpředu zaváhaly, čehož se snažili využít týmy z druhé poloviny tabulky. Na prvním místě se nám však umístily ženy z Markvartovic, které opravdu předvedly velmi kvalitní útok a po třech kolech, kdy byly vždy čtvrté se nám opět předvedly v plné parádě. Holky vyhrály s časem 18,330. Druhé Bohuslavice předvedly o necelou vteřinu pomalejší útok než Markvartovice, což jim ale v pohodě na stříbro stačilo (19,240). Na třetím místě po opět trochu smolných třech kolech skončily holky ze Závady, které předvedly útok s výsledným časem 19,460 vteřin. Nejrychlejší sestřik předvedla pravá proudařka z Malých Hoštic, která svůj terč shodila v čase 17,970s. No a u žen máme průběžné pořadí tři kola před koncem následující. První Kozmice s desetibodovým náskokem (142b.), na druhém místě Markvartovice se 132b a trojci nejlepší nám uzavírají Malé Hoštice se 115b.

No a jdeme na rubriku štístka a smolaři. Za štístka můžeme jednoznačně volit muže ze Vřesiny, kteří zde předvedli útok na krásné třetí místo s čímž určitě budou spokojeni v jejich dosavadní smolné sezoně. V ženské kategorii volíme za štístka jednoznačně ženy z Bohuslavic, které se umístily na druhém místě a také ženy ze Závady, které po třech smolných kolech opět dokázaly pořádně zabodovat. Přejdeme na smolaře. V mužské kategorii jsou to muži z Darkovic, kteří už podruhé za sebou končí jako poslední tým s výsledným časem (35,240s). Dalšími smolaři jsou opět muži z Bohuslavic, jejich letošní sezona na NHHL je velmi smolná a výsledný čas přes 28 vteřin je silně pod jejich možnosti. V ženské kategorii máme těch smolařek více. Štěpánkovické ženy s výsledným časem přes 50 vteřin. Ženy z Píště, které měly na pravém terči čas 18,52 ovšem na levém terči se rozsvítil čas až 51,39s. Holky z Bělé, které měly nalevo čas mírně přes 20 vteřin, ovšem pravá proudařka klečela od terče příliš daleko, na to, aby svou kolegyni vlevo napodobila, a tak dokončuje v čase 32,60. No a nakonec ženy z Malých Hoštic, konkrétně jejich levá proudařka, vpravo nejrychlejší sestřik večera, ovšem vlevo byl terč shozen až za více než 4 vteřiny (22,810).

V tipovací soutěži se nám v mužské kategorii výslednému času nejvíce přiblížila tipérka Míša, která si tipla čas 15,999. V Ženské kategorii to byla zase holka a tentokráte tipérka Lenča, která si výsledný čas tipla 18,3. V naší Tipovačce nám zatím s 10 body vede tipér David. Na druhém místě je tipér Tom s 9 body. A o třetí příčku s 6 body se dělí tipéři Wenca a Vojta F.

Chválíme: osvětlení trati, občerstvení

Co zlepšit: snad jen mohli organizátoři lépe reagovat na počasí a třeba natáhnout koberce na náběh k základně, do budoucna by Strahovicím určitě slušelo dlážděný náběh protáhnout až ke startu.