Report 7. kolo NHHL Bělá

Poslední pátek v červenci patřil Bělským hasičům, protože pořádali již sedmé kolo NHHL. Liga se nám Bělským sedmým kolem přehoupla přes svou půlku a chybí nám už jen posledních šest kol, a teď to pojede pěkně z kopce, jedno kolo za druhým. Nicméně, v Bělé na hřišti bylo již od rána rušno, vše se připravovalo, jak je u nich zvykem, do posledního puntíku. Odpoledne se nad Bělským hřištěm, kde soutěž každoročně místní hasiči pořádají, prohnala průtřž mračen, ovšem meteoradar hlásil, že to nepotrvá dlouho. No a jako každý rok, byla v Bělé večer pořádná zima, ale ani to neodradilo týmy dorazit na noční soutěž.

Do Bělé se sjelo celkem 43 družstev, což je v aktuálním probíhajícím ročníku zatím největší účast. 31 mužských družstev a 12 ženských. Pojďme se tedy podívat, jak to všechno dopadlo.
V mužské kategorii opět dominovali Kozmice A, které dokázali opět jako jediné družstvo výsledný čas stlačit pod 15 vteřin (14,814) a už podruhé za sebou tak vyhrávají celou soutěž, no tak jsme tedy zvědaví jak to bude pokračovat dále. Pro pohár za druhé místo si přijeli muži až ze Slovenského Hliníku nad Váhom a výsledný čas 15,218. A třetí místo brali muži ze Svinova, kteří dokázali svůj pokus dokončit v čase 15,296. Nejrychlejším proudařem se stal Slovenský pravý běžec z Hliníku nad Váhom (14,544).
V ženské kategorii se nám to pěkně míchá. Nejvíce překvapit dokázaly děvčata ze Závady, které skončili na prvním místě, což až tak překvapující není, ale tomu času neuměly uvěřit ani ony samotné (16,900) a děvčata přepisují traťový rekord. Druhé místo získaly ženy z Kozmic, které si zapsaly výsledný čas 17,099s. A stejně jako jejich muži, pohár za třetí místo si domů odvezly děvčata ze Svinova (17,380). Nejrychlejší proudařkou se v tento pátek stala levá sprinterka z Markvartovic (16,637).

Štístka jsou dnes asi velmi jasná. Kozmice A, ne že by na takové časy tito chlapi neměli, ale dvakrát za poslední dvě kola, jako jediný tým startovky, se dostal pod 15 vteřin, jak v Bohuslavicích, tak v Bělé a obě tyto soutěže vyhráli. V ženské kategorii je to jednoznačně Závada, která všechny překvapila dosaženým časem pod 17 vteřin a přepsala tak rekord Bělské tratě. Další štístka jsou muži ze Vřesiny, kteří sice skončili na šestém místě, ale před ně se dokázali nacpat 4 neligová družstva, a tak Vřesiňáci berou 20 bodovou nálož. Po těch nezdarech, které je minulá kola potkávala jsme rádi, že Vřesina konečně zabrala. No a pak musíme jednoznačně zvolit družstvo Bohuslavických žen, které svůj první pokus nedokončily, ale podaly protest a ten byl uznán, no na podruhé už to bylo lepší a holky končí 5. s časem 19,192s, kdyby však jeden z pořadatelů nezasáhl do jejich útoku, čas by měly hodně vysoký.
Smolaři neboli smolařkami Bělské soutěže jsou jednoznačně domácí děvčata. Bělské ženy na domácí soutěži v roce 2015 měly N, v roce 2016 zakončily až s vysokým časem přes 38 vteřin no a letos opět eNko. No a dalšími smolařkami jsou ženy z Píště, kde se košík šrouboval na několikrát. A na košíku měli problém i muži z Kozmic B, kdy po skončení útoku nebyl košík našroubovaný na savici.

Opět nám proběhla tipovačka. Na Bělském kole nejlépe výsledný vítězný čas u mužu tipoval David, který si tipnul čas 14,811. mezi ženami byl nejblíže tipér Tom, který si tipnul vítězný čas v ženské kategorii 16,89.

Chválíme: Promítání útoků

Co zlepšit: Občerstvení (tvořily se dlouhé fronty)

Petra Bochňáková, levý proud, Malé Hoštice
Krásně osvětlená rychlá trať na hřišti, které neni co vytknout, snad jen to, že na ní máme smůlu. Skvěle řešené plátno a parádní hudba, každému kdo chtěl hráli na základně jejich písničku. Doporučila bych na příští rok přece jen větší zásobu Hambáčů a co se týče langošů mohli se dělat trošičku déle, ale to je na většině soutěžích dosti podobné. Soutěž byla dobře zorganizovaná a pořadatelé byli vždy ochotní a snažili se všem vyhovět!

Tomáš Kupka, spoj savic, Děhylov
Můj názor na soutěž je velmi pozitivní. Šlo vidět kus odvedené práce jak na této noční soutěži, tak na celkovém družstvu mužů a žen z Bělé v letošní sezóně. Trať byla dobře připravená, hudba na výběr, zpětné promítání videí zrovna odběhnutých družstev. Jídlo jsem také okusil a byl jsem také spokojený výběrem piva, i když jsem chodil ke konkurenci na naši oblíbenou Ostravu ?
Za mě nemám opravdu žádnou výtku, protože každý máme svůj názor.
Klukům i holkám (motorkám) přeju spoustu kvalitních úspěchů v této letošní NHHL sezóně.