Kola ligy 2016

2016.09.16

Poslední letošní kolo NHHL se konalo, ostatně jako každý rok, ve Vřesině. Kluci jako vždy připravili velké finále. Celý den se nesl v duchu velmi krásného počasí a všichni doufali, že to vydrží až do večera. Pravděpodobně soutěž nenavštívil ani jeden člověk, který by se nesmírně netěšil na jednu z posledních soutěží. Vřesinští opět vhodili rukavici do ringu všem, kteří si zatím nebyli jistí, jakou soutěž zvolí tou nej pro ročník 2016.
Vřesina má opravdu jednu obrovskou výhodu, za kterou stojí obrovský kus práce místního sboru dobrovolných hasičů, tou výhodou je areál. Vřesinský areál je naprosto dokonalý, jak pro závodníky, tak pro přihlížející diváky. Náběh ze zámkové dlažby s přechodem na trávu.

Do Vřesiny se sjelo celkem 45 družstev z toho bylo 30 družstev mužských a 15 ženských.
Mužskou kategorii jednoznačně ovládli muži ze Závady A, tím pádem potvrzují své první místo v tabulce NHHL, a tak Zavadští mohli začít slavit, zpívat a vypít hektolitry jejich oblíbeného zeleného nápoje. Závada A vítězí s časem 14,42 a předvádí tak úplně nejrychlejší útok z celé Noční Hlučínské Hasičské Ligy, čímž opravdu podtrhují velkolepé Vřesinské finále. Na druhém místě ve Vřesině končí Prchalov s časem 14,85s, přičemž jejich levý proudař předvádí nejrychlejší shoz v čase 14,14. Na třetím místě se umisťují muži z Kozmice A s časem 14,86.

Mezi ženami zvítězily holky ze Svinovského Ačka s časem 17,17, druhé končí holky z Kozmic (17,43) přitom jejich levá proudařka předvádí nejrychlejší sestřik v čase 16,54. A trojci nejlepších uzavírají Bolatice s časem 17,69. Zajímavostí je, že u všech těchto tří týmu vždy dříve sestřikly levé proudařky a to vždy s časem pod 17 vteřin.

Za šťastlivce můžeme považovat jednoznačně Závadu A, loni v posledním kole o první místo v lize přišli kvůli chybě béčkaře, letos však ve Vřesině předvádí nejrychlejší útok NHHL za letošní rok, a tak jednoznačně končí na prvním místě ve Vřesině i v lize. Smolaři, respektive spíše smolařky jsou jednoznačně Markvartovické holky. Před Vřesinou okupovaly v tabulce druhé místo, a i když měly ztrátu 10 bodů na vedoucí Martinov určitě je chtěly potrápit a druhé místo v tabulce potvrdit. To se jim však nepovedlo, kvůli chybě na koši a savicích končí Markvartovice mezi ženami až úplně poslední s časem 49,59 a berou si tak do tabulky pouze dva body a tím letošní ročník NHHL končí na čtvrtém místě.

Chválíme: Organizace, velká výsledková tabule + výsledky na televizích ve stáncích, promítané útoky, zázemí

Co zlepšit: fronty na pivo (raději jeden druh piva, ale více výčepů)

Eliška Armlichová, pravý proud, Malé Hoštice
Vřesinská soutěž se mi velice líbila, patři mezi mé oblíbené, nemám k ní nic vytknout, krásný ohňostroj, skvěle osvětlená a upravená trať, ukecaný komentátor, přehledné plátno se startovkou a s časy a ani nechybělo plátno s probíhajícími útoky, které bylo dobře umístěno, takže i při frontě na občerstvení, hlavně při velké frontě na pivo byly vidět právě probíhající útoky. Kromě vypadnutí proudu, který velmi zdržel, bohužel, průběh soutěže, jsem nepostřehla žádné nedokonalosti, prostě skvělá soutěž!

Jan Chrzibek, koš, Píšť
Vřesinská soutěž byla už jako loni krásnou tečkou. Chválím ohňostroj, možnost týmové fotky - a to fakt snad u každého týmu, velké plátno se startovkou, dost místa na sezení, laviček bylo myslím dostatek a plátno, kde se promítaly útoky. Škoda těch výpadku proudu, ale to se stane, za to oni nemůžou.

2016.09.09 12. kolo Služovice

Předposlední kolo NHHL pořádal sbor dobrovolných hasičů ze Služovic. Kdo se zúčastnil, jejich soutěže loni, jistě mohl očekávat kvalitní soutěž i letos. Přece jen Služovická soutěž loni v anketě skončila jako čtvrtá nejlepší soutěž a myslíme si, že letos to Služovice chtějí dotáhnout na ještě lepší umístění. A tak nám Služovice krásně zastřihli trávník na trati, pěkně ji nasvítili, postavili stany pro všechny diváky a vychladili pivo. 
Trať ve Služovicích je opravdu na skvělé úrovni. Alsfaltový náběh si všichni závodníci pochvalují. Zbytek trati travnatý a tento trávník by jim mohl závidět lecjaký fotbalový stánek. Osvětlení tratě taky výborné, a tak diváci viděli přesně, co se kde na trati děje. Časomíra a terče z Kozmic. 

V mužské kategorii Služovickou soutěž jednoznačně ovládl domácí tým, který svou soutěž vyhrál po 25 letech. Kluci ze Služovic jako jediní dosáhli na čas pod patnáct vteřin (14,694). Ukazují tak, že domácí trať znají velmi dobře, a že jejich výkon nervozita nemůže ohrozit. Na druhém místě se umístil Děhylov s časem 15,420. Třetí končí Komárov s časem 15,874. Nejlepší proudař je opět jako ve Strahovicích levý sprinter ze Zavadského Ačka a opět asi byli kluci ze Závady zklamaní, protože napravo byl prostřik až na čas 16,302 což znamená sedmé místo. 

V ženské kategorii zvítězily opět holky z Kozmic s časem 16,963 a taky jako jediný ženský tým se dostávají pod 17 vteřin. Holky z Kozmic už vyhrály celkem tři ligová kola. Druhé končí děvčata z Martinova s časem 17,241. Třetí končí holky z Markvartovic (17,375). Markvartovické tedy po prvním místě ze Strahovic a třetím místě ze Služovic berou za tyto dvě kola do tabulky krásných 22 bodů a už se dostaly v celkové tabulce na druhé místo za Martinov. 

Smolaři jsou jednoznačně kluci ze Vřesiny A. Jak se u nás říká, útok pos*aný už od začátku. Zaváhání na koši a poté se rozdělovač zamotal snad do všech hadic. Takový je výčet útoku Vřesiňáků. Kluci odcházejí s „enkem“ a připisují si pouze jeden bod to tabulky. Posunují se v tabulce až na třetí místo, kdy na druhé Služovice ztrácejí 10 bodů. 

Štístka tohoto kola jsou jednoznačně muži ze Služovic. Kluci po hodně dlouhé době vyhrávají domácí pohár a hlavně se bodově dostávají na druhé místo za Závadu A na rozdíl dvou bodů. Poslední kolo ve Vřesině bude ještě hodně zajímavé. 

Chválíme: trať, organizaci, promítaná přehledná startovka

Co zlepšit: 

Lenka Kotulová, levý proud, Bělá
Služovickou soutěž nemohu hodnotit jinak než kladně! Již loni jsem ji volila, jako nejlepší soutěž NHHL a letos tomu nebude možná jinak. Trať byla jednoduše skvělá, už při příchodu vám bije do očí její skvělá upravenost, nasvícení (to mám ráda, zde to bylo nasvíceno parádně, a tak diváci i závodníci z útoků něco měli) a také výsledková tabule na plátně, kterou jsem viděla už v minulém ročníku na této soutěži poprvé. Jediné, co by mohli dle mého pořadatelé zlepšit je to, že by mohli mít u základny jednoho člověka, který by odmetal kaluže vody na asfaltu - náběhu. Dále by mohlo být určitě více míst k sezení. Jinak bylo podle mě vše v pořádku! Holky z našeho týmu žen si také pochvalovaly občerstvení a ochotného zdravotníka - což mohu potvrdit i z minulého ročníku.

Ondřej Koslowsky, pravý proud, Vřesina B
Soutěž byla super, jak organizačně, tak i po stránce přípravy trati. Všechno probíhalo bez problému a zdržování. Co bych vyzvednul tak je to zobrazeni výsledku přehledně a jednoznačně. JEDINNÉ CO NÁM VADILO TAK BY MĚLI MÍT VÍCE VÝČEPŮ, tvořila se velká fronta.

Attachments:
Download this file (výsledky -služovice.pdf)výsledky -služovice.pdf[ ]394 kB

2016.09.02 11. kolo Strahovice

První zářijový pátek jsme se mohli všichni vydat na 11. kolo NHHL do Strahovic. Nic nebránilo tomu, aby se v Kurníku (takhle místní nazývají hasičský areál) rozléhala nádherná vůně chystaného občerstvení a zdejší hasiči tak mohli spustit svou noční soutěž. Strahovice pořádali kolo NHHL poprvé, nováčci v pořádání soutěží to však nejsou. Vždyť se jednalo již o 10. ročník Memoriálu Karla Peterka a tak se očekávala celkem kvalitní soutěž.

Strahovická trať je opravdu náročná. Ačkoliv se místní snažili trať upravit a celkem se jim to povedlo, je mírně do kopce. Základna a káď na zámkové dlažbě, náběh na trávě, stejně jako zbytek trati. Časomíra z Kozmic. Na této trati se nedaly moc očekávat nějaké rychlé útoky, navíc většina týmů k tomu přistoupila zodpovědně a snažila se neutopit proudaře vepředu, přece jenom se liga chýlí ke konci a tak většina týmů volila strategii „na jistotu“.

Do Strahovic dorazilo celkem 21 mužských týmů a 13 ženských. Celkem 34 družstev, to se ve Strahovicích dlouho nevidělo, pokud to není úplně první, tak hojná účast.

V mužské kategorii se s tratí nejlépe poprali kluci z Pustkovce a 11. kolo NHHL tak vyhrávají s časem 17,237 vteřin. Druhá končí Vřesina B (17,756) a trochu překvapivě tak berou nejvíce bodů do tabulky. Trojci nejlepších nám uzavírají Služovice s časem 17,942 s. Nejrychlejším proudařem se v tomto kole stává levý sprinter ze Závady A se sestřikem 16,103. Škoda toho prostřiku napravo až na čas 17,988 s, jinak by kluci jistě bojovali o bednu. Strahovice nám pěkně zamíchali pořadím a v tabulce si můžete všimnout, že Závada A dotáhla Vřesinu A a mají shodně 163 bodů a na záda jim dýchají Služovice se 156 body. Závěr ligy bude tedy pěkně napínavý.

V ženské kategorii soutěž jednoznačně ovládly Markvartovické holky, které vyhrávají s časem 19,748 vteřin. Na druhém místě se umístilo Bohuslavické Ačko s časem 19,766 s. Třetí končí holky z Bolatic (20,334) přitom jejich levá proudařka si připisuje nejrychlejší shoz v ženské kategorii (19,205).

Za štístka tohoto kola volíme jednoznačně Vřesinu B, která snad v každém kole nastoupí v jiné sestavě, ale v tomto kole končí na prvním místě mezi ligovými týmy, z neligových je zvládl pokořit pouze Pustkovec a tak si Vřesina B připisuje do tabulky krásných, a pro kluky jistě potřebných, 18 bodů. Smolařů v tomto kole máme opět více. Ať už je to Bělá, která dostává nepopulární Déčko za odhozenou přilbu jejich béčkaře, ještě před dokončení jejich útoku nebo například Vřesina A, která díky více než dvou vteřinovému prostřiku na pravém proudu přichází o celkové první místo a musí se tak o něj podělit se Závadou. Nicméně největšími smolaři jsou jistě pořadatelé. Nejen, že se Strahovickému týmu nepodařilo zaběhnout na domácí trati pěkný čas, ale chybou při vyměřování trati, si zavařili na protest, který byl v závěru soutěže podán, jednání delegátů ligy a dokonce svolání rady. Trať, která měla o pět metrů více, tak jistě zůstane černou kaňkou jejich kola, ne-li černou kaňkou celé ligy.

Chválíme: občerstvení, hudba

Co zlepšit: trať (docela dost děr a výmolů, bečkařova strana základny podmáčená, díry, docházelo k uklouznutí); přihlašování družstev

Renáta Zajíčková, rozdělovač, Bohuslavice A

Kladně hodnotím osvětlení tratě, které v minulých letech nebylo a stávaly se úrazy na trati. Záporně hodnotím upravenost tratě (díry) a vodu u základny. Občerstvení hodnotím kladně, jen by chtělo více vychladit alkohol i nealko. Kluci mají mezery i v organizaci soutěže. Jinak se nám na soutěži líbilo jako každý rok.

Milan Havrlant, rozdělovač, Štěpánkovice

Velká chyba pořadatelů byla, že se startovka měla otvírat ve 20:00, ale otevřela se už v 18:00. Další chybou byla základna, byla na špatném místě a po pár útocích před ní bylo mokro a bláto, to stejné bylo i u kádě, všude kolem plno vody. Trať byla docela hrbolatá a navíc o necelých 5 metrů delší. Osvětlení bylo dobře provedeno, jak na základně, tak i u terčů.

Občerstvení bylo dobré, až na pivo, které nebylo zrovna nejlepší

Attachments:
Download this file (výsledky -Strahovice.pdf)výsledky -Strahovice.pdf[ ]389 kB

2016.08.26 10.kolo Štěpánkovice

10 kolo NHHL se uskutečnilo ve Štěpánkovicích. Opět po roce nás čekal krásný, teplý letní večer. Možná letos poslední takový, ale doufejme, že tomu tak nebude. Štěpánkovice mají krásný areál, náběh na zámkové dlažbě, trať travnatá, časomíra a terče opět z Kozmic.

Do Štěpánkovic se letos sjelo 26 mužských družstev a 13 ženských, což je celkem krásných 39 týmu. Oproti loňsku, kdy ve Štěpánkovicích odběhlo 33 družstev je to opravdu pěkný nárůst.
Do konce ligy už nám zbývají jen tři kola, pojďme se kouknout, jak si družstva rozebrali body ve Štěpánkovickém areálu.

V mužské kategorii zaběhli nejrychleji kluci z Vřesinského Ačka s časem 15,087. Na druhém místě končí muži ze Závady A (15,229) a kdo vytrval do konce, ví, že Zavadští to také pořádně oslavili. A na třetím místě se umístili chlapci ze Služovic s časem 15,362. Tyto tři týmy máme ve stejném pořadí také na špici naši tabulky. Nejrychlejším proudařem se stává levý sniper z Kozmic A, který sestřikl v čase 14,892, kluci se však umístili až na 8 místě, díky více než sekundovému prostřiku pravého proudaře.

Naproti tomu, Kozmickým jistě spravily chuť jejich ženy, které jasně ovládly ženskou kategorii s časem 16,934 a jako jediné ženy dokázaly pokořit hranici 17 vteřin. Navíc levá proudařka z Kozmic dokázala sestříknout v čase 16,742 a je tak nejrychlejší proudařkou mezi ženami. Druhé končí holky z Markvartovic (17,928). A na třetí stupínek vystoupaly ženy ze Závady s opravdu pěkným časem 18,000.

Smolařů v tomto kole zase tak moc nebylo, nicméně volíme jednoznačně Děhylov. Kluci z Děhylova, jistě odjížděli ze Štěpánkovic hodně zklamaní. Prakticky celou sezonu vedli tabulku, ale ze Štěpánkovic si vezou N. Nejdříve po nejasném startu, kdy jim spadla savice, opakovali svůj start, ale kvůli problémům na rozdělovači se jim útok nepodařilo dokončit ani tak. Ještě zbývají do konce ligy tři kola a věříme, že kluci nic nevzdávají a ještě se o to poperou, budou to však mít velmi těžké. Paradoxně za štístka volíme holky z Kozmic (v minulém kole byly smolařky a Děhylovští muži zase štístka), protože se jim útok povedl opravdu skvěle a druhé holky z Markvartovic za nimi zůstaly skoro o vteřinu. No a štístka musíme zvolit taky všechny tři mužské týmy ze špičky tabulky. Děhylovu se to nepovedlo, a tak všechny týmy v pořadí v jakém jsou v tabulce, berou i ocenění na Štěpánkovické soutěži. Tak se po Štěpánkovickém kole první Děhylov přesouvá na 4. místo.

Chválíme: Komentátor, areál, organizace

Co zlepšit: Výsledková tabulka (sice byla na dvou místech, ale nebylo vidět všechny týmy a byla docela nepřehledná), stejně jako loni kanál na trati

Nikol Moravcová, béčka, Kozmice ženy
Nelíbila se mi tabulka s projektovaným pořadím družstev, byla dle mého názoru zbytečně složitá a nepřehledná. Ke konci mírně selhali pořadatelé. Čekalo se na ně při oceňování výherních družstev, což na mě, jakožto na sledujícího, neudělalo pěkný dojem. (Výherci byli na stupních vítězů a pořadatelé nikde). Ale líbilo se mi, že nepřehlednou tabulku startovního pořadí dokázal komentátor dopředu vyhlásit, a tak nevznikly žádné zmatky a chaos.

Ondřej Lasák, stroj, Závada B
Soutěž ve Štěpánkovicích měla standardní průběh. Pochválit můžu průběžné výsledky na velké projekci. Možná jsem ale špatně hledal, ale nenašel jsem během soutěže celkovou startovku. Tak jsem na začátku soutěže nevěděl, kdo běží kolem 25-30 místa. Za Závadu můžu určitě pochválit alko občerstvení. Několik výtek jsem slyšel na kanál v trati, i přesto, že se ho snažili pořadatele zabezpečit. Určitě bych příště zvolil výše umístěnou časomíru, často byla v zákrytu soutěžícími.

2016.08.19 9.kolo Kozmice

19. 8. se nad Kozmickým hřištěm rozsvítila světla, která znamenala jen jedno. Kozmice pořádají své kolo Noční hlučínské hasičské ligy v pořadí již deváté. Kdo očekával naprosto našlapanou soutěž, musel uznat, že Kozmické kolo bylo zatím snad nejlepší noční soutěží, která v seriálu NHHL byla.
Trať v Kozmicích je opravdu krásná, náběh na zámkové dlažbě a přechod na nádherný pažit Kozmického hřiště. Terče a časomíra jejich vlastní. K tomu výborné osvětlení a naprosto jedinečná a špičková velká obrazovka, kde jste si mohli prohlédnout všechny probíhající útoky.

Kdo očekával velkou účast našlapaných týmu, se jistě nemýlil. Do Kozmic se sjelo 23 mužských družstev a 14 ženských. V mužské kategorii tuto soutěž ovládli chlapci z Tošovic s časem 14,669 a zvítězily už tak druhé ligové kolo. Tím prvním bylo čtvrté kolo v Markvartovicích a jejich levý proudař ukázal, že se jim na našich kolech opravdu libí, když znovu potvrdil nejlepší sestřik soutěže (14,283). Na druhý stupeň vítězů vyskočili chlapci ze Závadského Ačka s časem 15,028 a třetí končí kluci z Markvartovic (15,067) a mohli tak naplno oslavit velký přísun bodů do tabulky. Trochu zklamáním je, že už druhý závod nedorazili kluci ze Svobody a tak si připisují 0 bodů do tabulky, což je opravdu škoda, vzhledem k tomu, že kluci umí předvést pořádný útok.

V ženské kategorii zvítězily holky z Bolatic (17,377) a budeme se opakovat, protože opět potvrzují svojí formu. Za poslední tři kola už Bolatické ženy posbírali 34 bodů, a když vezmeme v potaz, že za prvních 6 kol NHHL zvládli posbírat jen 26 bodů, chce to opravdu smeknout klobouk. Druhé končí holky ze Svinova s časem 18,064 a jejich levá proudařka (půjčená Terka ze Závady) si připisuje nejrychlejší sestřik za shozený terč v čase 16,543. Na třetím místě končí, stejně jako jejich kluci, děvčata z Markvartovic s výsledným časem 18,324.

Smolařky volíme opět domácí ženský tým. Kvůli problémům během jejich útoku se jim jejich pokus nepodařilo dokončit a končí s eNkem a do tabulky si připisují jen jeden bod. Holky se určitě doma chtěly předvést trošku lépe, protože na to mají! Jako štístka volíme tentokrát Děhylov a věřte, volba to byla jednoduchá. Kluci to rozběhli jako vždy parádně. Nicméně při vhození koše do kádě se jim košík odšrouboval a duchapřítomnou reakcí jejich savičáře, který košíkařovi pomohl našroubovat koš ještě před sestřiknutím obou terčů se jim podařilo dokončit dle pravidel a připisují si 13 bodů do tabulky, které by jim opravdu 4 kola před koncem ligy chyběly.

Chválíme: velkoplošná obrazovka, hudba, dva komentátoři, občerstvení

Co zlepšit:

Petra Borunská, levý proud, Štěpánkovice ženy
Soutěž v Kozmicích se mi letos dost líbila. Oceňuji kvalitní trať, která byla krásně upravena a osvětlena. Líbila se mi i obrazovka, na které bylo vidět, co se děje ve předu a komentátor o všem včas informoval. Řekla bych, že soutěž byla hodně vydařená.

Jan Slanina, rozdělovač, Rohov
Kozmická soutěž 2016... Technologie na výborné úrovni, kterou by mohl leckdo závidět. Hudba a zábava také nechyběla, možná jen komentátor si náš tým až moc oblíbil. Jinak jsme vyzkoušeli i možnosti občerstvení, které byli na pochvalu.

Attachments:
Download this file (Výsledky 09.kolo - Kozmice.pdf)Výsledky 09.kolo - Kozmice.pdf[ ]392 kB

2016.08.13 8.kolo Martinov

První srpnové kolo nám odstartoval Martinov a tím nám taky začíná maraton 6 po sobě jdoucích kol naší ligy. Pravděpodobně všichni očekávali, jak bude Martinovské kolo vypadat a věříme, že každý přijel na soutěž s ostrým kritickým okem, zejména však proto, že loňské Martinovské kolo bylo zrušeno pro závadu na terčích. Martinovští se však ničeho nebáli a šli do pořádání i letos. Pojďme se mrknout, jak to vypadalo.

Martinovská trať je pro většinu velmi obávaná. Někteří asfalt vychvalují pro jeho rychlost, jiní se zase obávají většího nebezpečí, či nadměrného opotřebení hadic. Jak jsme už zmínili, trať je na asfaltu, zkrácený náběh částečně ze zámkové dlažby, terče sklopné.
Martinovské děvčata vidíte opravdu na každé soutěži, a proto se očekávala velká účast. Sjelo se 27 týmu v mužské kategorii a 17 družstev v ženské kategorii.

Liga se nám přehoupla přes půlku, a proto se o body očekával litý boj. Mezi muži na prvním místě skončili chlapci ze Svinova s časem 14,62 a jako jediní z mužské kategorie dosáhli na čtrnáctkový čas. Druzí končí muži ze Služovic s časem 15,82 a třetí se umisťují kluci z Děhylova (15,87), kteří se nezalekli svého nezdaru v Bělé a opět se do toho vrhli po hlavě. Nejrychlejším proudařem se stává levý Svinovský proud, který sestřikl v čase 14,35.

V ženské kategorii zvítězily holky z Bolatic s časem 16,95 a opět jako jediný tým v poli dosahuje na šestnáctku. Po třetím místě v Bělé holky z Bolatic tady potvrzují svou aktuální formu a můžeme čekat, že se budou chtít prodrat více dopředu po nevydařeném startu v lize. Druhé končí holky z domácího týmu s časem 17,44. A na třetím místě jsou holky ze Závady s časem 17,67. Nejrychlejší shoz v ženské kategorii předvedla Martinovská levá proudařka a ukazuje, že svou domácí trať dobře zná (16,20s).

Smolaře si v tomto kole můžeme v pohodě vybírat. Ať to jsou kluci z Bělé, kterým praskla savice, diskvalifikované Zavadské béčko, nebo eNko kluků z Markvartovic. My však volíme kluky ze Vřesiny, kteří sice čas mají, nicméně v minulém kole jsme je označili za štístka, protože se dostali na první místo v celkové tabulce. Dlouho se tam však neohřáli, protože kvůli chybě v jejich útoku je opět sesazuje Děhylov.
Štístka jsme museli taky dlouho rozvažovat. Tuto výsadu však dáme dvěma týmům. Bolatické ženy opravdu zabraly a v Martinově končí na prvním místě s nádherným časem 16,95. Druhými šťastlivci jsou pánové z Bohuslavic, protože se jim útok v Martinově povedl a berou pořádnou porci bodů za třetí misto mezi ligovými, což je jejich letošní prozatímní nejlepší výsledek v NHHL.

Chválíme: hudba, rozhodčí

Co zlepšit: nezveřejnění sponzoru NHHL komentátorem, voda kolem základny

Dominika Moslerová, koš, Bohuslavice B
Na soutěži se mi hlavně nelíbilo, že se celá běží na asfaltu, i když mají možnost udělat soutěž jinde. Proudařky měly co dělat, aby to vepředu na asfaltu a mokrých kobercích vůbec ubrzdily, dost nebezpečné a vzadu u základny nikdo nestahoval vodu mezi přechodem chodník a cesta, takže to bylo docela nepříjemné v tom běhat a nebylo si tam skoro kde sednout, což taky nebylo zrovna nejlepší, když tam bylo tolik týmů. Ale Dj byl okey a komentátor měl taky skvělé poznatky a startovku s časy dopisovali průběžně, což bylo taky fajn.

Štěpán Chrobaczek, rozdělovač, Bělá
Na Martinovskou soutěž jsem se osobně moc netěšil. Asfaltová trať je sice rychlá, ale za to celkem „o hubu“. Úrazů bylo celkem dost. A spojky a hadice si s asfaltem taky noc nerozumí. Jinak bych soutěž hodnotil celkem kladně. Jíst a pít bylo co, trať byla dobře nasvícená. Pro příště bych akorát změnil jedinou věc, a to místo konání. Proč by soutěž nemohla být třeba na nedaleké 112 s krásným areálem?

2016.07.29 7. kolo Bělá

Poslední červencový pátek patřil sedmému kolu NHHL, které pořádali hasiči z Bělé. Celý den se honily bouřkové mraky v celém okolí a nejen Bělští si přáli, aby nespadla ani kapka. Zejména pak po loňském velmi chladném počasí.

V Bělé pořádají opět jednu z dalších hřišťových kol. Trať je tedy travnatá a kolem základny koberce. Sklopné terče a časomíra SDH Kozmice, vše fungovalo, jak mělo.

Stejně jako v Závadě se oproti loňsku navýšil počet startujících týmů. Do Bělé se sjelo 26 mužských týmů a 15 týmu v ženské kategorii, s čímž musí být Bělští hasiči opravdu spokojeni.

Pokud se dostaneme k samotným časům, opět došlo k výraznému zlepšení. Loni zde žádný tým nedosáhl na čtrnáctkový čas, letos to však bylo jinak. První skončili chalani ze Slovenského Hliníku nad Váhom (14,890), kteří startovali ke konci celého startovního pole, lze tedy říct, že hasiči z Bělé se snažili připravit na trati co nejlepší podmínky pro všechny družstva. Druhá skončila Vřesina A s časem 14,964 a nejlepší trojku uzavřeli muži z Tísku s časem 15,027. Nejrychlejší sestřik si v Bělé připisuje pravý proudař z Vřesinského Ačka (14,521).

V ženské kategorii se na prvním místě umisťují holky z Kozmic s časem 17,194 a jako jediný tým se dostal pod 18 vteřin. Skoro o vteřinu a půl pomalejší byly holky z Martinova, které se umisťují na druhém místě s časem 18,598 a třetí končí holky z Bolatic (18,745) od kterých je to letos v NHHL zatím nejlepší umístění. Nejrychlejší sestřik je stejně jako u mužů vpravo a s nádherným časem 16,775 ho získává proudařka z Kozmic a definitivně tím potvrzuje dominanci Kozmických holek na sedmém kole NHHL.

Smolaře jsme volili v tomto kole absolutně jednoduše. Stávají se jimi holky z Bělé, které loni na své domácí noční soutěži nedokončili vůbec a letos díky uzlu na céčkové hadici levé proudařky dokončují až s časem 38,136, vpravo to však bylo 17,465. Šťastlivci jsou jednoznačně kluci ze Vřesiny A, kteří se svým výkonem v Bělé dostávají na čelo tabulky před Děhylov a druhým místem v této soutěži potvrzují, že na zdejší trati se jim daří, neboť loni zde brali místo první.

Chválíme: pestrý výběr občerstvení, osvětlení tratě, hudba

Co zlepšit: vyšší trávník

Kristýna Šrámková, pravý proud, Píšť
Páteční soutěž v Bělé pro nás byla příjemným zážitkem. Za celý ženský tým chválíme hudbu a moderátora. Oceňuju i dobře umístěnou časomíru a osvětlenou trať. Vytkla bych jen dlouhé čekání na jídlo a snad nekonečnou frontu na záchod, ale to nemůžeme dávat organizátorům za zlé. Všechny jsme si to užily a těšíme se na další ročník.

Lukáš Holík, pravý proud, Svoboda
Kluci a holky z Bělé už loni předvedli, že umí připravit kvalitní soutěž a letos tomu nebylo jinak. Soutěž byla dobře zorganizovaná, velký výběr z občerstvení znamenal, že si každý přišel na to své.
Co mě osobně potěšilo, byla hudba na přání, kdy nebyl žádný problém si něco nechat zahrát. Přišel jsem jen na jeden menší nedostatek a to celkem vysoký trávník, ale to kluci určitě do příštího ročníku napraví. Takže celkové hodnocení za mě, určitě palec nahoru.

2016.07.15 6.kolo Bohuslavice

V pátek 15. července se celý kolotoč NHHL přesunul do Bohuslavic, kde se konalo 6. kolo. Místní hasiči pořádali noční soutěž o cca 10-ti letech. Přijelo 24 mužských a 15 ženských družstev. Bohužel opět nedorazilo družstvo mužů z Rohova, které je přihlášeno do NHHL a složilo na začátku letošního ročníku nemalý vklad do ligového banku. Soutěž se konala na fotbalovém hřišti, na které se nabíhalo ze zámkové dlažby. Časomíru mají hasiči z Bohuslavic vlastní a ta pracovala po celou dobu soutěže bezproblémově.
Na trati se nejlépe vedlo mužům z Pustkovce, kteří zvítězili časem 15,30s., druzí byli Vřesina A 15,40s. a třetí Vrbice 15,57s. Mezi ženami vyhrály holky ze Závady 18,11s., druhé Malé Hoštice 18,16s. a třetí Kozmice 18,84s. Za štístka kola se dají považovat ženy ze Závady, které letos poprvé vyhrály a kluci z Bělé, kteří se kolo od kola razantně zlepšují. Za smolaře jsou tentokrát s velkým prostřikem holky z Bolatic a u mužů jsem dlouho srovnával neúspěch Závady A a obou Kozmických družstev, ale nakonec myslím, že větší smolaři byli chlapi z Kozmic, kterým tentokrát nevyšlo v Bohuslavicích snad vůbec nic.
Co se mi líbilo: mnoho diváků, trať, časomíra, zastřešené zázemí, velký výběr občerstvení, které však bohužel brzy docházelo
Co se mi nelíbilo: nedopisovaná výsledková tabule, tma na trati(na noční soutěži je to v poho, ale pro diváky je to nezajímavé, když nic nevidí a neví, co se tam vlastně děje), čas přípravy se měl zkrátit na 4 minuty, soutěž se zbytečně protahovala, laxní přístup rozhodčího na základně, měl by hodně přitvrdit, chaos při předávání cen, startovka dle příjezdu-místní přes kopec přijeli v 19:30 přihlásili sebe plus kamarády a odjeli(přiznám se udělal jsem to tak i já), ostatní, kteří přijeli skoro dvě hodiny před zahájením se pak divili, že jedou 30-tí a výš. Tento systém nic nevyřešil, jenom pořadatelé, kdyby měli startovku otevřenou dříve by už týden dopředu věděli, že přijede cca 40 družstev a mohli se na to připravit třeba větší zásobou ve stáncích s občerstvením.
A jak se líbilo soutěžícím?
David Choleva, koš SDH Děhylov-mě se tady líbí, nemám větší připomínky, škoda, že je taková zima, ale to nikdo neovlivní a mohl být zkrácený čas na přípravu na 4 minuty
Vojta Ryška, spoj savic SDH Vřesina A-soutěž dobrá, bez problémů, čas na přípravu měl být na poradě velitelů zkrácen na 4 minuty

Attachments:
Download this file (6.kolo NNHL Bohuslavice.pdf)6.kolo NNHL Bohuslavice.pdf[ ]272 kB

2016.07.08 5.kolo Závada

První z červencových kol se konalo v Závadě. Celý den se nesl v duchu krásného letního počasí, a tak všichni doufali, že konečně Závada prolomí to prokletí s chladným nočním počasím. A to se taky potvrdilo.
Kdo čekal a chtěl hledat nějaké chybičky, musel se dívat opravdu pozorně a myslíme, že ani tak nic nenašel. Závada je dlouholetým již tradičním pořadatelem, jak nočních, tak denních soutěží. Organizaci mají opravdu zmáklou. Všichni ví, kde mají svá místa a co mají dělat a poučili se i z loňského vypadávání proudu a letos to opravdu pojistily ze všech stran.

Závada je další z hřišťových tratí. Trať je tedy celá travnatá a jen kolem základny a kádě jsou rozmístěné koberce. Terče sklopné.

Oproti loňskému ročníku se navýšil počet startujících týmů. Mezi muži to bylo 26 družstev a v ženském odvětví 15. V mužské kategorii se opravdu čekal litý boj. Liga se v Závadě svým 5. kolem blíží k půlce celého seriálu a absence každého bodíku je znát. Další změnou oproti minulému ročníku jsou časy. Loni nepadl ani jeden čtrnáctkový čas, kdežto letos si na 14 dosáhly všechny týmy, které si stouply na bednu. První Vrbice B s časem 14,586. Druhá Závada A s časem 14,982 a třetí místo patřilo současnému lídrovi NHHL, kterým je Děhylov (14,997). Nejrychlejší sniper byl pravý proudař z Vrbice B (14,110).

V kategorii žen se samozřejmě všechny bodíky také počítají, jde vidět, jak se týmy od sebe oddalují. Po Markvartovickém kole byly ještě 4 týmy, které měly shodný počet bodů, a proto každý chtěl pro sebe urvat co největší počet. Vyhrály holky z Martinova (17,660), které ukázaly, že jim Závadská trať svědčí, protože zde vyhrály i loni. Druhé skončily ženy ze Závady s časem 17,814, přičemž jejich pravá proudařka si připisuje nejrychlejší sestřik v ženské kategorii (16,999). Třetí místo patří v 5. kole holkám z Kozmic s časem 17,883. A i u žen, se ukazuje, že se časy oproti loňsku zrychlily. Loni nepadl ani jeden čas pod 18 vteřin, kdežto letos se to povedlo zase třem prvním družstvům.

Za šťastlivce neboli štístka v tomto kole musíme volit obě Zavadské družstva. Ukázaly, že zdejší trať opravdu znají a před domácími fanoušky si jak ženy, tak muži stoupli na bednu s číslem 2. Smolaři budou také dva. Podle nás si smůlu vybraly dvě ze tří Bohuslavických družstev. Ženské Ačko nedokončilo svůj útok, protože pravá proudařka nestihla zakleknout a jemně se proletěla na proudnici, vzadu už to holky asi vzdaly a ukončily tento útok N-kem. Bohuslavičtí muži si jistě svůj útok představovali také jinak. Bohužel však na rozdělovači vyletěla pravá hadice C, po zapojení a sestřiknutí obou terču se však časomíra zastavuje až v čase 26,691, což klukům jistě nestačí a konči tedy jako poslední se zapsaným časem.

Chválíme: komentátora, organizaci, občerstvení, dvě výsledkové cedule (jedna u občerstvení a druhá u startovní čáry), online výsledky

Co zlepšit: Asi jen to ozvučení (stejně jako loni, nešlo moc slyšet)

Monika Kolářová, Béčka, Martinov
Soutěže v Závadě patří každoročně k těm povedeným a myslím, že ani tentokrát to nebylo jinak. Pěkná trať dává možnost ukázat kvalitní útoky, organizační zajištění také bez výhrad. Zkrácení času přípravy na 4 minuty považuji všeobecně za dobrý krok, díky kterému soutěž příjemně „frčí" jak závodníkům, tak divákům. K výtkám nemám nic zásadního, snad jen, že v závěru soutěže mohlo být, vzhledem k blížící se bouřce, urychleno vyhlášení, ale to je jen drobnost. Za mě tedy - palec nahoru.

Jiří Hanslik, Rozdělovač, Kozmice "A"
Soutěž v Závadě se mi letos líbila. Klukům vyšlo počasí, což se u nich na závodech tak často nevidí, většinou to je na bundu :-)
Celkově bych ji zhodnotil jako vydařenou, občerstvení bylo dost pro všechny, trať byla, jak už je u nich zvykem, kvalitní, komentář vtipný a objektivní, výkony dle možností skvělé. Jinak nevím co dál říct, mohli jste mě vidět celou soutěž na jednom místě a to u startovní pistole. Snad jsem tedy na nic nezapomněl, výtky k soutěži nemám žádné.

Attachments:
Download this file (5.kolo-NHHL-Závada.pdf)5.kolo-NHHL-Závada.pdf[ ]359 kB

2016.05.27 3. kolo Darkovice

Poslední květnový pátek se konalo 3. Kolo NHHL v Darkovicích. Celý pátek se nesl ve znamení nádherného letního počasí a to slibovalo opravdu teplý večer. Letní počasí způsobilo bouřky a v celém okolí se krásně blýskalo, některým týmům možná na lepší časy. Hasiči z Darkovic to naštěstí měli nahoře zařízené a tak nespadla ani kapka.
Darkovičtí pořádají svou soutěž na místním hřišti, kam se sjelo 12 ženských a 24 mužských družstev. Trať je tedy travnatá, pouze kolem základny a kádě koberce. Kluci z Darkovic si zvolili jako terče nástřikové a podle toho taky vypadaly časy.
Možná někteří z vás neví, že v loňském roce v anketě „nej soutěž“ skončilo SDH Darkovice se svou soutěží na posledním místě s žádným hlasem, ovšem letos bude situace docela jiná. Kluci si vzali všechny výtky k srdci a organizačně soutěž opravdu zvládli skvěle. Toto kolo se stalo milým překvapením pro všechny soutěžící i diváky. Těšíme se, jak na konci ročníku v anketě o nejlepší soutěž zamíchají s pořadím.
Jako první se na start postavil domácí tým ve zbrusu nových dresech a ukázal, že domácí trať a hlavně nástřikové terče dobře zná, proudaři totiž ukázali nejvyrovnanější sestřik soutěže - na PP 24,043 a na LP 24,047 s. Ovšem soutěž ovládli kluci z Děhylova s časem 18,825 a za zmínku stojí nejrychlejší sestřik soutěže, který předvedl Děhylovský pravý proudař (16,391). Na druhém místě končí Markvartovice s časem 18,836 a na třetím místě kluci z Píště (19,166s).
V Ženské kategorii vyhrály holky z Bohuslavického Áčka s časem 22,782. Na bednu s číslovkou dvě se postavily holky z Martinova 24,711. Třetí končí holky z Píště s časem 25,786. Holky z Bohuslavic tedy suverénně porazily ostatní ženské družstva, když druhý Martinov za sebou nechaly bezmála o dvě vteřiny.
Za překvapení tohoto kola, musíme volit oba týmy z Píšťě. V Děhylově (2. Kolo NHHL) končí muži beznadějně poslední a ženy jako poslední se zapsaným časem. Asi vyslyšeli naše přání o tom, že to snad otočí a předvádí to hned v Darkovicích. Obě družstva končí na 3. místě ve své kategorii. Jako smolaře tohoto kola musíme označit kluky ze Svobody, protože měli útok rozběhnutý opravdu dobře, avšak zhasla jim mašina a tedy končí jako jediný ligový tým s N-kem.

Chválíme: občerstvení (pivo a kofola ve skle); parkování

Co zlepšit: špatně umístěnou časomíru; zodpovědného terčového rozhodčího; administrativní chyby (dlouho nezveřejněná startovka, chybné výsledky)

Veronika Trulleyová, savice, Malé Hoštice
Za ženy z Malých Hoštic mohu říci, že se soutěž celkem vyvedla. Vytkla bych jen volbu nástřikových terčů, které jsou podle mě nevhodná volba pro noční soutěž. Když už teda nástřikové terče, tak potom člověka, který je spolehlivý a uzavře ventil terčů po každém útoku a né, že občas zapomene. Přece jen není to tolik práce, uzavřít dva ventily po každém útoku. Terče však byly velmi dobře osvětlené, což bych hodnotila kladně a za naší levou proudařku vzkázala pořadatelům pochvalu za jejich výborné občerstvení.

Jan Čepčiansky, koš, Služovice
Darkovická soutěž byla v pohodě, hlavně, že nezačalo pršet, jak to na první chvíli vypadalo, ale udrželo se to. Moc se mi nelíbilo, že soutěž proběhla na nástřikové terče, ale podmínky jsou pro všechny stejné, tak jsme se s tím museli poprat. Líbí se mi parkováni, že není daleko od tratě, ale vytknul bych klukům takové dva menší nedostatky, a to, že nebyla dobře umístěna časomíra, a tím pádem na ní nebylo dobře vidět. Druhý nedostatek bylo osvětlení základny pro chystající se družstva. Když šlo družstvo na start tak ho jen otočily a tím pádem oslňovaly přihlížející družstva, myslím, že by byla lepší varianta osvětlení zavěsit na tu vysokou zábranu za brankou a dát ho na vypínač. Věřím, že kluci z Darkovic tyto mouchy vychytají a na příští rok to bude zase o něco lepší a bude se na co těšit!

Attachments:
Download this file (Vysledky Darkovice 27.05.2016.pdf)Vysledky Darkovice 27.05.2016.pdf[ ]269 kB

2016.06.17 4. kolo Markvartovice

Jako jediné se 4. Kolo NHHL konalo v červnu. Hasiči z Markvartovic tedy měli dlouho pauzu pořádně svou soutěž vyšperkovat. Pojďme se tedy podívat, jak se jim to povedlo?

17. června, kdy si Markvartovice naplánovali svou noční soutěž, se od rána bojovalo s velkým větrem snad v celém kraji. Spousta z nás se obávala, jak budou vypadat časy, naštěstí se vítr v odpoledních hodinách uklidnil, a tak nic nebránilo Markvartovickým zapálit své pověstné pochodně kolem tratě.

Trať v Markvartovicích je skvělá, krásně připravený pažit, nově vyrovnaná trať a výborný asfaltový náběh slibovaly hodně rychlé časy, a to se taky potvrdilo.

Do Markvartovic se sjelo 23 mužských týmů a 13 družstev něžného pohlaví. V mužské kategorii padly dva časy pod 15 vteřin. Na prvním místě se umístily Tošovice s časem 14,751 vteřin a druhý útok pod 15 vetřin se povedl klukům z Vřesinského Ačka ( 14,809). Trojci nejlepších uzavřelo Zavadské Ačko s časem 15,069. Nejrychlejší terč u mužů padl v čase 14,202 a to se povedlo Tošovickému levému proudaři, a ten jasně potvrzuje jejich nejvyšší příčku na bedně. Co je pro nás možná trošku nemilým překvapením, jsou kluci z Rohova, kteří na soutěž vůbec nedorazili, a tak si připisují 0 bodů do tabulky, škoda, tohle se nám stalo poprvé, že by ligový team nedorazil pro body. Snad kluky uvidíme v Závadě.

Mezi ženami zvítězily holky z Martinova s časem 17,814 a v tabulce se tak na čele odrtrhují s rozdílem 6. bodů od druhého místa. Druhý stupeň obsadily ženy z Kozmic (18,450). Třetí se umístily děvčata ze Závady s časem 18,953.

Smolařů budeme mít v tomto kole více, protože si to prostě zaslouží. Začneme ženami. Holky z Markvartovic se jistě chtěly předvést na své domácí půdě a málem se jim to povedlo. Pravý proud shazuje terč v čase 16,933s, což se také stává nejrychlejším sestřikem v ženské kategorii, no na levém terči se to nepovedlo a proudařka se dokonce povozila na proudnici. Houževnatě však útok dokončila v čase 25,653 a tímto děvčata ztratila průběžné vedení v tabulce. Doufáme, že se proudařce nic nestalo, a že ještě holky spolu zabojují o zlato. Druhým smolařem jsou jistě kluci ze Služovic. Taktéž měli krásné umístění v tabulce po 3. kole, avšak v Markvartovicích nedokončují svůj útok, kvůli nespojenému céčku na levém proudu, přitom čas pravého Služovického sprintera (14,920) by stačil na třetí místo.

Jako štístka volíme kluky z Bělé, a to hlavně proto, že těsně po sestříknutí obou terčů jim prasklo první Béčko. Kdo ví, jestli by se jim to na podruhé podařilo stejně.

Chválíme: Organizaci (na vše bylo dost lidí, pohotovost při zasypání díry na trati, okamžité přeměření posunuté značky), svítící značky, atmosféra, komentátor, rozhodčí

2016.05.20 2. kolo Děhylov

V Děhylově se konalo druhé kolo NHHL hned týden po Píšti. Jaro nám vystrkovalo konečně pořádné růžky a vypadalo to na pěkný jarní večer.
Hasiči z Děhylova jsou velmi aktivní a za rok objedou opravdu hodně soutěží, proto všichni očekávali velkou konkurenci družstev. Přijelo celkem 32 mužských teamu a 13 ženských, s čímž musí být Děhylovští nadmíru spokojení.
Trať v Děhylově je opět dost specifická, travnatá z kopce, jen základna a káď jsou umístěny na dlažbě, časomíra stejně jako v Píšti od SDH Kozmice. Tento terén slibuje opravdu velmi rychlé útoky, většina týmu chce dosáhnout pod hranici 15s a ti, co zaváhali v Píšti, dohnat náskok ostatních týmů. Co trochu kazilo image druhého kola, byl počáteční chaos, když běželi domácí, jeden člověk opravdu nestíhal vše.
První na trati, jak už jsme zmínili, se objevili domácí, a hned ukázali, co můžeme čekat za časy. 14,674 sekund a v areálu vypukl obrovský jásot, Děhylovský čas dokázala překonat už jenom Vrbice A s časem 14,524 a třetí se umístila Vřesina A s časem 15,025, která loňskou soutěž v Děhylově vyhrála.
V ženské kategorii se na prvním místě umístily holky z Malých Hoštic a pěkně si napravily reputaci z pokaženého útoku z prvního kola, jejich čas 18,113 stačil na překonání holek z Kozmic 18,267 a děvčat z Markvartovic 18,646.
Za překvapení tohoto kola volíme Kozmické ženy, které v Píšti končili až na osmém místě a výsledkem z Děhylova si zajistili prozatímní třetí místo v tabulce. Naopak mezi smolaře kola vybíráme muže z Píště, kterým se sice útok nepovedl ani na domácí půdě, avšak z Děhylova si odvezli N, jako jediný z mužských ligových týmů, za nesestříknutý levý terč, obsazují tedy předposlední místo a věříme, že to ještě otočí.

Chválíme: Upravený přechod z trávy na dlažbu u základny, komentátora
Co zlepšit: Počáteční chaos, zapomněli se měřit hadice, chyběla píšťalka hlavnímu rozhodčímu a vesty, chvílemi nebylo kde kouknout na výsledky (buď telka nezobrazovala všechny týmy, nebo se to přehazovalo do jiného programu), špatně umístěno startovné (soutěžící startovné hledali, jelikož bylo umístěno v oblasti posezení mezi lidmi, nebylo nijak označeno a byla tam tma), málo místa pro návštěvníky.

Klára Vikusová, rozdělovač, Závada ženy
2. kolo NHHL patřilo Děhylovu. Letos vyšlo opravdu senzační počasí. Trať z kopce, proto přijelo (podle mého názoru) spoustu týmu nabuzeno ukázat to nejlepší! Čekala jsem, že u mužských týmů bude padat čtrnáctka za čtrnáctkou a u ženských sedmnáctka za sedmnáctkou, ovšem se tak nestalo. Co se týče organizace, byla na dobré úrovni, ale došlo k pár menším chybám. Hned na začátku se neměřily hadice, ale rada se s tím vypořádala dobře. Co mi nejvíc vadilo, bylo, že kolem startovní čáry byla spousta lidí, ač na upozorňování pořadatelů toto diváci nerespektovali. Jinak byla organizace dobrá, žádné fronty, dost jídla, pití, alkoholu. Myslím si, že tahle soutěž byla zorganizovaná dobře, byla naladěná skvělá atmosféra a podle mého názoru panovala zdravá konkurence mezi týmy.

Jiří Lasák, levý proud, Bohuslavice
Tak co se týče organizace soutěže, organizace byla celkem dobrá, startovní listina plná skvělých týmů, líbí se mi běh z kopce, lze tam dosáhnout skvělého času, bohužel náš tým neuspěl. Jediné, co bych vytkl, je opravdu otvírání startovky ve 00:00, možná by bylo ještě dobré zapracovat na pár detailech. Když to shrnu, soutěž byla celkem vydařená, počasí vyšlo a sešlo se mnoho týmů. Další soutěž na nás čeká v Darkovicích, uvidíme, jak se ukážou tam.

Attachments:
Download this file (Výsledky-Děhylov-2016-NHHL.pdf)Výsledky-Děhylov-2016-NHHL.pdf[ ]239 kB

Strana 1 z 2